1940: Utajená základna

 • Nepozorován(a) najdi tajnou výcvikovou základnu Královského letectva na území protektorátu Čechy a Morava.
 • Splň operační úkol na palubě válečného letadla.
 • Staň se součástí odboje.

Hra je pro jednoho až dva účastníky. V jeden den lze uskutečnit maximálně tři hry. Doporučujeme dobové oblečení, aby účastníci zůstali pokud možno nenápadní.

 

P R A V I D L A

 1. Zaplacení účastnického poplatku – 10 tis Kč za jednoho; 19 tis Kč za dva účastníky (+ DPH). 

 2. Prostřednictvím kontaktního formuláře se objednatel domluví na dvou termínech, kdy se může hra uskutečnit, poštovní adrese kam budou doručeny písemnosti hry a sdělit celá jména účastníků. Od té doby jakákoliv forma neautentické komunikace (mail, mobil) pouze pro případ zrušení na poslední chvíli.

 3. Následně bude poštou odeslána objednateli obálka s prvními instrukcemi, které zároveň slouží jako voucher (např. pro obdarovanou osobu/ osoby). Tím hra začíná.

 4. S ohledem na počasí a technické podmínky vybere organizátor jeden ze dvou domluvených termínů. V předstihu několika dnů odešle na objednatelem udanou adresu (kde je pravidelně vybírána pošta) konkrétní instrukce.

 5. Přesun na místo určení probíhá vlakem z místa, které sdělí organizátor. Dále dobovým automobilem po polních cestách a lesem na tajnou výcvikovou základnu R.A.F. (okolo 10 km). 6. Tajná základna R.A.F. Účastníci absolvují krátký pozemní výcvik před vlastním letem na dvouplošnících DH.82 Tiger Moth a bude jim sdělena konkrétní náplň letového úkolu. Dostanou k zapůjčení potřebné dobové oblečení a vybavení. Letouny jsou precizně rekonstruované originály vyrobené v Anglii roku 1939 a 1940. 7. Účastníci se svými piloty odstartují ke splnění letového úkolu- podle počtu účastníků buď v jednom letadle, nebo ve dvojici. Je připraveno několik scénářů, v každém z nich je účastník aktivním prvkem a na jeho chování a úsudku bude záviset výsledek zadaného úkolu a tedy i úspěch či neúspěch celé dobrodružné hry. Let v době trvání 30 minut obsahuje: prvky akrobacie, leteckého souboje, útoku na pozemní cíl, bojového a fotografického průzkumu a kurýrního letu. Součástí každého úkolu je pilotáž přímo účastníky hry (letouny mají zdvojené řízení). 8. Po skončení úkolu bude provedeno jeho vyhodnocení a slavnostní nástup pod vlajkou RAF a ČSR. Účastníci obdrží reprezentativní certifikát o absolvování leteckého výcviku v R.A.F. Station Czechoslovakia a přijetí do služby v Královském letectvu. Dále upomínkové předměty, fotografování dle výběru. Následně jsou důstojníkem ve služebním stejnokroji RAF dopraveni terénním vozidlem typu Ford GPW (Willys MB- originál z roku 1943) na vlakové nádraží (případně dle dohody). Tím hra končí.


   

  Extras: filmování/ fotografování z druhého (třetího) letadla, shoz tajné zásilky na padáku předákovi domácího odboje (např. v obci Ležáky), přistání mimo základnu. "Dobové komplikace" během přesunů (razie Gestapa, hlídka Feldgendarmerie, honička). Cena za jednotlivé extras k dispozici na vyžádání.