1940: Hidden Station

 • Unobserved find a secret Royal Air Force Training station on the occupied Czechoslovak territory.
 • Accomplish combat duty aboard wartime aircraft.
 • Become member of the resistance.  

 

This game is for one to two attendees. Maximum three games possible in one day. We do recommend authentic 1940s outfit to remain unvealed.

 

 TRANSLATION IN PROGRESS

 

P R A V I D L A

 1. Zaplacení účastnického poplatku – 10 tis Kč za jednoho; 19 tis Kč za dva účastníky (+ DPH). 

 2. Prostřednictvím kontaktního formuláře se objednatel domluví na dvou termínech, kdy se může hra uskutečnit, poštovní adrese kam budou doručeny písemnosti hry a sdělit celá jména účastníků. Od té doby jakákoliv forma neautentické komunikace (mail, mobil) pouze pro případ zrušení na poslední chvíli.

 3. Následně bude poštou odeslána objednateli obálka s prvními instrukcemi, které zároveň slouží jako voucher (např. pro obdarovanou osobu/ osoby). Tím hra začíná.

 4. S ohledem na počasí a technické podmínky vybere organizátor jeden ze dvou domluvených termínů. V předstihu několika dnů odešle na objednatelem udanou adresu (kde je pravidelně vybírána pošta) konkrétní instrukce.

 5. Přesun na místo určení probíhá vlakem z místa, které sdělí organizátor. Dále dobovým automobilem po polních cestách a lesem na tajnou výcvikovou základnu R.A.F. (okolo 10 km). 6. Tajná základna R.A.F. Účastníci absolvují krátký pozemní výcvik před vlastním letem na dvouplošnících DH.82 Tiger Moth a bude jim sdělena konkrétní náplň letového úkolu. Dostanou k zapůjčení potřebné dobové oblečení a vybavení. Letouny jsou precizně rekonstruované originály vyrobené v Anglii roku 1939 a 1940. 7. Účastníci se svými piloty odstartují ke splnění letového úkolu- podle počtu účastníků buď v jednom letadle, nebo ve dvojici. Je připraveno několik scénářů, v každém z nich je účastník aktivním prvkem a na jeho chování a úsudku bude záviset výsledek zadaného úkolu a tedy i úspěch či neúspěch celé dobrodružné hry. Let v době trvání 30 minut obsahuje: prvky akrobacie, leteckého souboje, útoku na pozemní cíl, bojového a fotografického průzkumu a kurýrního letu. Součástí každého úkolu je pilotáž přímo účastníky hry (letouny mají zdvojené řízení). 8. Po skončení úkolu bude provedeno jeho vyhodnocení a slavnostní nástup pod vlajkou RAF a ČSR. Účastníci obdrží reprezentativní certifikát o absolvování leteckého výcviku v R.A.F. Station Czechoslovakia a přijetí do služby v Královském letectvu. Dále upomínkové předměty, fotografování dle výběru. Následně jsou důstojníkem ve služebním stejnokroji RAF dopraveni terénním vozidlem typu Ford GPW (Willys MB- originál z roku 1943) na vlakové nádraží (případně dle dohody). Tím hra končí.


   

  Extras: filmování/ fotografování z druhého (třetího) letadla, shoz tajné zásilky na padáku předákovi domácího odboje (např. v obci Ležáky), přistání mimo základnu. "Dobové komplikace" během přesunů (razie Gestapa, hlídka Feldgendarmerie, honička). Cena za jednotlivé extras k dispozici na vyžádání.